Původní česká značka Dermacol už více než půlstoletí pečuje o pleť a krásu žen. Málokdo ví, že výrobky této značky vzniklé ve slavných barrandovských ateliérech používaly už v dobách socialismu i velké hollywoodské hvězdy. Chod firmy je v tomto století spjat s našimi informačními systémy, které firmě pomáhají růst.

Přes deset let s HELIOSEM Green

Společnost Dermacol je českou jedničkou na trhu v oblasti dekorativní kosmetiky, ale i silný hráč v pleťové a tělové kosmetice s vlastní továrnou v Brně. Důležitou roli pro firmu hraje také mezinárodní obchod. K řízení všech činností, od výroby přes skladové hospodářství, finance, marketing až po samotné řízení firmy, Dermacol využívá už od roku 2009 systém HELIOS Green. Ten si společnost nevybrala rozhodně náhodou. Dlouhé roky předtím totiž využívala jeho předchůdce – Noris.

 

ERP systém podpořil firmu v jejím růstu

HELIOS Green více než deset let podporuje Dermacol v jeho růstu. Firma velmi oceňuje celkovou otevřenost systému. HELIOS si zde totiž vyměňuje data s celou řadou dalších systémů, což v důsledku umožňuje jednotlivým uživatelům pracovat pouze a jen se „svým“ – například skladovým či HR – systémem, přičemž ostatní oddělení, třeba financí a obchodu, mají neustálý přístup ke všem potřebným aktuálním datům v reálném čase a přímo z HELIOSU. Všechna klíčová data jsou tedy integrována v jednom systému, což usnadňuje pružnou reakci na procesní změny ve společnosti i jejich následné vyhodnocování.

Z byznysového pohledu si firma cení také množství modulů, které v důsledku umožňují zachovat hlavní procesy ve firmě, od prodeje přes výrobu až po vyhodnocování finančních výsledků v jednom systému. Velkou výhodou je i celková otevřenost HELIOSU a jeho možnost napojení na specializované informační systémy pro prodej přes EDI, externí personalistiku, na specializovaný Warehouse Management System apod. IT oddělení pak na HELIOSU Green oceňuje zejména dobře postavené stabilní a výkonné jádro systému, které těží z nejnovější platformy Microsoft SQL Serveru.

Společnost QUORT SYSTEM, která HELIOS Green implementovala, do Dermacolu navíc dodala i celou řadu vlastních řešení jako například řízení linek v reálném čase, odvádění výroby s využitím datových terminálů, velmi pokročilé řízení jakosti a v neposlední řadě přímé napojení na obchod Amazon.

 

Největší potenciál se ukázal ve workflow

Management Dermacolu v HELIOSU Green také naplno využívá modulu Workflow. Ten umožňuje automatizovat celou řadu vnitrofiremních procesů přímo v systému, čímž pomáhá uživatelům i jejich manažerům omezit nezbytnou komunikaci mimo systém. Tam, kde dříve bylo nutné používat e-maily, telefony a další formy komunikace, dnes stačí využít přímo ERP systém. Ten navíc díky notifikacím zastane i „připomínací“ funkci, když je potřeba, aby konkrétní uživatel udělal v rámci daného procesu nějaký další krok. Firma tak workflow neustále rozšiřuje na další a další procesy, což snižuje chybovost a zvyšuje efektivitu těchto procesů.

 

Zaměstnanci si systém upravují na míru

Na své si přijdou i řadoví zaměstnanci. Ti si nejvíce pochvalují stabilitu systému a velmi široké možnosti úprav systému i uživatelského nastavení. Ty provádějí na základě jejich požadavků buď pracovníci IT oddělení, nebo si je zkušenější uživatelé upravují sami. Položky v menu, skiny, dashboardy či třeba pohledy ve vestavěné business intelligence, to vše si v HELIOSU Green může upravit dle svých potřeb každý sám. HELIOS Green tak plně reflektuje individuální potřeby nejen firmy, ale také jejích zaměstnanců.

zdroj: www.helios.eu