Většina ERP systémů se používá pro sběr, ukládání, správu a interpretaci dat. Ne každý má však funkce pro podporu optimalizovaného řízení zásob. Ty jsou přitom zásadní pro rychlé a kvalitní fungování vaší firmy. S dobrým ERP systémem si uspořádáte sklad jednoduše a efektivně.

Vaše ERP může zajišťovat dobré řízení zásob. Důležité je správně naplánovat doplňování objednávek. Řízení zásob s pomocí ERP umožní jednoduše objednat správné množství zboží, abyste uspokojili poptávku. Zároveň můžete rychle reagovat na přebytky. Rychle poznáte, zda je způsobil pokles poptávky, a můžete okamžitě vymyslet co nejekonomičtější řešení.

Další velkou výhodou je sledování obratu zásob. Snadno analyzujete, zda byla naplněna vaše očekávání, co je případně vhodné změnit a podobně. Díky celkově lepší organizaci ušetříte čas i peníze a pravděpodobně zvýšíte spokojenost svých zákazníků.

Efektivní fungování skladu je jednou z výhod produktu HELIOS Green. S ním zpřehledníte svá data: samozřejmostí je evidence skladových zásob, sledování jejich pohybu, šarží, výrobních čísel a jakosti. Zajišťuje tok veškerých dokladů pro logistický proces. Mnoho společností instaluje systém řízení skladu bez ohledu na ERP, což vyvolává zmatky. To s HELIOS Green nehrozí. Pomůže vám totiž s tvorbou statistik, provádí skladové inventury a závěrky jednotlivých skladů.

Každý chce, aby jeho firma prosperovala. S moderním systémem, který zefektivní a zpřehlední řízení skladu, jste na dobré cestě.

zdroj: www.helios.eu